ALL ON FOUR YÖNTEMİ

All on Four konsepti 4 implant ile tam çene sabit protez yapımını ifade etmektedir. Çoğunlukla 48 saat içerisinde hastaya daimi protezi yapılan bu sistem yoğun iş yaşantısı, yeterli zamanı olmayan hastalar ve sağlık turizmi hastaları için ideal tedavi yöntemidir.

Bu sistemde hastanın kemik yapısına göre yapılan planama sonucunda ortalama sekiz adet implant ile sabit diş protezi yapılır. Kullanılacak implant sayısı panoramik röntgen ya da bilgisayarlı tomografi görüntüleme yöntemleri ile belirlenir. Tüm bu tetkiklerin sonunda çene kemiğine istenilen sayıda implant yerleştirilir.

All On Four yönteminde geleneksel yöntemler ile yeterli sayıda implant yerleştirilemeyen çene kemiklerine belirli sayıda ve açılarla yerleştirilen implant sistemleri üzerine sabit diş protezi yapılabilir.

All on Four uygulamasının en önemli avantajı hiç dişi olmayan bir hastanın 48 saat içerisinde geçici yada daimi sabit protezleri ile klinikten ayrılmasıdır. Böylece hasta iyileşme sürecinde ağızında sabit dişleri ile rahatça günlük yaşantısını herhangi bir kesinti veya sıkıntı olmaksızın devam edebilmektedir. İşlem sonrasında yapılan protez daimi protez ise 3 ay sonra yumuşak ve sert dokulardaki değişikleri tolere edebilmek için kontrol ve konturlama işlemi gerekli olabilmektedir.

Bu yöntemin bir diğer avantajı da yüze yumuşak doku desteği sağlayan hibrit protezlerin iki gün içerisinde yapılabilmesidir. Böylece hastanın dudak, çene ve yanak bölgelerinde yer alan yaş ve kemik kaybına bağlı çöküntüler de kısmen desteklenerek yüz bölgesinde de daha estik bir görüntü yakalanabilmektedir.

4 implant ile tam çene sabit protez.

Hastanın kemik yapısı uygun ise ortalama 8 adet implant ile sabit diş protezi yapılabilir. Kaç implant yerleştirileceği ise panaromik röntgen ya da tomografi denilen gelişmiş görüntüleme yöntemleri ile belirlenir.
Tüm bu tetkiklerin sonunda çene kemiğine istenilen sayıda implant konulup konulamayacağı belirlenir.
Ancak All On 4 yöntemi ile belli açılarla yerleştirilen implant sistemleri üzerine sabit diş protezi yapılabilir.
All on 4 uygulamasının en önemli avantajı hiç dişi olmayan bir hastanın aynı gün geçici dişleri implant üzerine sabitlenebiliyor. Hasta implantarı iyileşirken dişsiz kalmıyor. Hasta iyileşme sürecinde ağızında sabit dişleri ile rahatça günlük yaşantısına herhangi bir kesinti veya sıkıntı olmaksızın decam edebiliyor.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et